"שנו את מחשבותיכם, ותוכלו לשנות את עולמכם"
(ד"ר נורמן וינסנט פיל)

טיפול נפשי ילדים

טיפול נפשי ילדים:

ילדים עומדים בפני משימות התפתחותיות, אשר אנו המבוגרים כבר שכחנו. האתגרים שלהם אחרים – והם עומדי בפני משימות חברתיות, קוגניטיביות ופיסיות אחרות מאיתנו. בנוסף הם אינם "אדונים לעצמם" ותלויים במבוגרים לעצם קיומם, ועיצוב הסביבה בה יגדלו. הדבר משמעותי עוד יותר בסביבה המשתנה של היום, שהינה שונה מהסביבה בה גדלו הוריהם. 

מרבית הילדים עוברים תקופות בהן הם יכולים להפיק מטיפול. החל משינויים הקשורים בגיל כמו מעבר מסגרות, שינויים פיסיים, הורמונליים ואישיותיים, ודרך ילדים אשר מתמודדים עם אירועי חיים שונים. התערבות יכולה להיות קצרה, ואף קצרה מאוד, ועדיין לסייע לעיתים רבות בנקודת זמן קריטית. לפעמים התערבות קצרה בגיל צעיר, מונעת קשיים משמעותיים אח"כ. בדומה, הדרכת הורים יכולה לסייע להורה לדייק את ההורות שלו, ושינוי קטן בתחילת הדרך יכול לייצר השפעה גדולה לאורך השנים. חשבו על 2 דרכים שמתפצלות במעט. לאורך הזמן פיצול קטן בתחילת הדרך יכול להוביל ליעד שונה מאוד בהמשך.

לשם טיפול בילדים, והדרכות הורים – נדרשת הבנה של המאפיינים הייחודיים לילדים, והבנה של דרכי ההתערבות היעילות להם. הטיפול בילדים אינו פשוט העתק של טיפול במבוגרים רק ב"קטן". 

אצלנו במכון, כל המטפלים אשר עובדים עם ילדים עברו התמחויות מקצועיות ייעודיות לטיפול בילדים, והם ממשיכים ולומדים את מאפייני הדור, ומתעדכנים עם רוח התקופה.

במכון אנו מבצעים הערכה ראשונית, ולאחר "תופרים אישית" מענה לכל משפחה וילד. פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני, והמלצה על ההתערבות הטובה לכם. 

בברכת התפתחות בריאה ומוצלחת,

צוות מכון רויטמן.