"שנו את מחשבותיכם, ותוכלו לשנות את עולמכם"
(ד"ר נורמן וינסנט פיל)

אימון אישי בזמן משבר

אימון אישי בזמן משבר

בימים אלו, לאור משבר הקורונה, אנשים רבים נמצאים במצוקה מסיבות שונות, והצרכים של אנשים להתערבות השתנו. בשל כך פיתחנו מודל להתערבות בזמן חירום – ובו אנו מסייעים בשני אפיקים: 

SOS במקומות המעוררים את המצוקה הגדולה ביותר: כאשר האדמה בוערת – לא נוכל להנות מריח הפרחים. בימים אלו אנשים מתמודדים עם קשיים שונים – חרדה רפואית, קושי כלכלי, אובדן, קושי מול הסגר, הימצאות אינטנסיבית עם המשפחה וכו, ואנו רואים תופעות כמו התקפי חרדה, דכאון, אלימות ועוד. במסגרת האימון ניתן מענה ראשוני המסייע בהתארגנות אל מול מצבים אלו. גם אם לבעיות לא ייעלמו במחי יד – כקסם, המתאמן יצא עם כלים ראשוניים להתמודדות כולל עזרה מול המחסומים המונעים ממנו להתקדם.

חיבור לכוחות: כל אחד מאיתנו מביא עימו כוחות ומשאבים שונים שלעיתים הוא אף אינו מודע להם. אנו מסייעים למתאמן לאתר ולזהות את המשאבים הקיימים והפוטנציאליים שלו, ולהתחבר אליהם. כוחות אלו יכולים להקפיץ כל אדם קדימה – גם בזמן רגיל, ובעת משבר הם חשובים שבעתיים / הרווח מחיבור לכוחות אלו הוא משמעותי עוד יותר. 

התוכנית מבוססת על מספר עקרונות מנחים. 

אחד הוא שימוש בעקרון פרטו, תוך שאנו ממפים איזה גורם או גורמים מובילים להכי הרבה מצוקה, ואיזו התערבות תוביל להכי הרבה תוצאה בשטח. מה המינימום פעולות שיניבו הכי הרבה תוצאות. 

עוד עקרון בתוכנית הזו הוא להיות case manager – כלומר להיות "מאחורי ההגה" ולעזור לבן אדם לנהל את המצב. מכיוון שמדובר בהתערבות קצרה, הרעיון הוא לעזור בתכנון של ההתערבות במצב הנתון. אנו עוזרים בעצם לגבש את התוכנית, (המתכון) כולל לפרט את הפעולות באופן הכי מפורט, ולהתחיל להניע את הדברים. 

(חלק מהפתרונות כוללים גם כלים שאנו נותנים, וגם פתרונות יצירתיים מחוץ לקופסא, וגם לפעמים אנו מחברים אדם למקורות אחרים המציעים תמיכה בחינם או בעלויות מוזלות. למשל אם הבעיה כלכלית, נחשוב עם האדם אילו מקורות מימון שלא חשב עליהם, מקורות תמיכה חיצוניים ופנימיים, דרכים מקוריות להגדלת הכנסה, דרכים להקטנת הוצאות, וכן נפנה לייעוץ חינם סביב כלכלת הבית. בעיה זוגית – מחשבות על הדברים שמעוררים את הכי הרבה חיכוכים, נסיון להפחית אותם, נסיון להגדיל את הדברים המרגיעים, לבצע הפרדות, הפניה לטיפול זוגי מוזל, וכו. כל מתאמן לגופו.)